TORUŃ, SUKIENNICZA 1 (RYNEK NOWOMIEJSKI)
+48 666 223 601

FAQ

TATUAŻ

Jaki jest koszt tatuażu?

Każdy tatuaż wyceniany jest indywidualnie. Wycena zależy głównie od stopnia skomplikowania, umiejscowienia i kolorystyki. Cena wyjściowa to 100 pln. W przypadku większych tatuaży cenę rozkładamy na poszczególne sesje.

Czy muszę się umawiać na konkretny termin?

Na każdy zabieg trzeba się wcześniej umówić, ustalić konkretną datę i godzinę. Warunkiem rezerwacji terminu jest wpłata zadatku bezpośrednio w studio lub na nasze konto. Zadatek jest później odliczany od całego kosztu zabiegu.

Co się dzieje z zadatkiem jeżeli nie pojawię się w danym terminie?

W przypadku niepoinformowania studia TILL DEATH TATTOO o zmianie terminu na minimum trzy dni robocze przed spotkaniem, kwota zadatku przypada studiu oraz pokrywa straty poniesione przez studio, wynikające ze zmiany harmonogramu pracy jego pracowników.

Nie mam pomysłu, czy możecie mi coś doradzić lub wysłać wzór?

Niestety nie wysyłamy żadnych wzorów tatuaży na maila, w tym celu zapraszamy do studia. Jeśli szukasz inspiracji w internecie radzimy nie szukać gotowych motywów. Lepiej poszukać ciekawych zdjęć i grafik, na podstawie których stworzymy dla Ciebie oryginalny autorski projekt.

Chcę wytatuować swoje imię w innym języku, co wtedy?

Studio nie zajmuje się tłumaczeniem na żaden z języków obcych. W takich wypadkach radzimy udać się do specjalistów.

Czy niepełnoletnie osoby mogą zrobić u was tatuaż?

Nie wykonujemy tatuaży osobom niepełnoletnim.

Jak dbać o świeży tatuaż?

Zapraszamy do działu TATUAŻ – PIELĘGNACJA TATUAŻU

Czy jest możliwość zarażenia się czymś podczas tatuowania?

W naszym studio priorytetem jest dbałość o bezpieczeństwo i higienę. Wszystkie elementy używane podczas zabiegów są sterylne. Większość używanych elementów jest jednorazowego użytku i po zabiegu wyrzucana jest do specjalnych pojemników na odpady medyczne. Nie ma możliwości aby klient został czymkolwiek zarażony. Nasze studio posiada autoklaw. Tylko takich urządzeń używa się obecnie do sterylizacji narzędzi. Niedopuszczalna jest powierzchniowa dezynfekcja narzędzi lub moczenie narzędzi w płynach do dezynfekcji. Bezpieczeństwo i zdrowie przede wszystkim!!!

PIERCING

Czy do piercingu używana jest igła czy pistolet kosmetyczny?

Przekłucia powinno się wykonywać wyłącznie igłą – zabieg taki jest naprawdę szybki, precyzyjny i nie jest bardziej bolesny od przekłucia pistoletem.

Tytan czy stal chirurgiczna?

Do przekłuwania ciała używa się specjalnych kolczyków, przepisy w Unii Europejskiej zabraniają przekłuwać ciała materiałami zawierającymi nawet śladowe ilości niklu.
Najlepszym materiałem do przekłuwania jest tytan (nie zawiera szkodliwego niklu mogącego powodować uczulenia). Kolczyki ze stali chirurgicznej nie nadają się na pierwsze przekłucia, natomiast można je nosić po zagojeniu dziurki. Występują specjalne stopy stali pozbawione niklu (stal implantacyjna), z których również produkuje się kolczyki, które mogą być stosowane do przekłucia. Do pierwszego przekłucia można również stosować kolczyki wykonane z bioplastu, PTFE czy tygonu.

Jaki kolczyk?

Niestety nie ma gotowej recepty, poza kilkoma przypadkami, jakie kolczyki zakładać do danego przekłucia. W celu doboru kolczyka proponujemy udać się do naszego studia. Razem zadecydujemy jakie przekłucie zrobić i jaki kolczyk dobrać. Z doświadczenia wiemy, ile złych kolczyków sprzedawanych jest na rynku. Zazwyczaj co drugi kolczyk (najczęściej kupiony na stoiskach w galeriach handlowych) przynoszony przez klientów do naszego studia nie nadaje się do użycia. Zakładamy więc kolczyki dostępne tylko w naszym studio – wysterylizowane, wykonane ze sprawdzonych materiałów i pewnych źródeł.

USUWANIE TATUAŻU

Czy to boli?

Osoby, na których przeprowadzony został zabieg laserowego usuwania tatuażu porównują to uczucie do strzału z „gumki recepturki” lub jako uczucie mniej intensywne niż samo robienie tatuażu.

Jak dbać o skórę po zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

Po zabiegu laserowego usuwania tatuażu na skórze mogą pojawić się drobne pęcherze oraz strupki – w żadnym wypadku nie należy przekłuwać ani rozdrapywać w/w zmian. Zaleca się stosowanie odpowiednich maści i kremów przyspieszających regenerację oraz nawilżających skórę. Pomiędzy sesjami laserowego usuwania tatuażu należy również unikać opalania obszaru, na którym znajduje się tatuaż.

Czy po zabiegu laserowego usuwania moja skóra będzie taka jak dawniej?

Laserowe usuwanie tatuażu nie powoduje powstawania blizn – oczywiście jeśli blizna powstała podczas tatuowania, nie zniknie ona wraz z tuszem. Skóra po zabiegu w większości przypadków wraca do poprzedniej kondycji, lecz możliwe są efekty uboczne- takie jak delikatne odbarwienia, oraz „efekt bibułki” na skórze, które to zazwyczaj znikają po 1-3 lat.

Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Jest kilka przeciw wskazań do wykonywania laserowego usuwania tatuażu. Przeciwwskazaniem jest: ciemny fototyp skóry, ciąża, cukrzyca, skłonność do infekcji, hemofilia, przeziębienie, zmiany wirusowe lub bakteryjne skóry, rozrusznik serca, skłonność do przebarwień i powstawania blizn. Niewskazana jest także terapia izotretinoiną także do 3 miesięcy od jej zakończenia oraz wirus HIV, gdyż po zabiegu może chwilowo zmniejszyć się odporność na infekcje.