TORUŃ, SUKIENNICZA 1 (RYNEK NOWOMIEJSKI)
+48 666 223 601

Działanie Lasera

URZĄDZENIE

Decydując się na laserowe usuwanie tatuażu, warto zapoznać się z przebiegiem zabiegu oraz z tym w jaki sposób działanie lasera wpływa na tatuaż.
Laser Q – Switch ND Yag, którego używamy w naszym studio jest nowoczesnym urządzeniem medycznym, posiadającym najnowsze rozwiązania i parametry. Jest to urządzenie wyprodukowane w 2013 roku, więc najnowsze na rynku toruńskim. Jego zaletą jest najwyższa skuteczność i najnowocześniejsza technologia.

Urządzenie posiada UNIJNY CERTYFIKAT UM zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC dla urządzeń medycznych klasy IIb oraz medyczny certyfikat CE zarejestrowany w URej.Prod.Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Parametry techniczne:
1. Długość fali: 532nm- 1064nm
2. Średnica plamki: 1-3mm
3. Szerokość pulsu: < 10 ns
4. Energia pulsu: 532/ 1064 ( 500- 800 mJ)
5. Częstotliwość powtórzenia: 1-6 Hz regulowane
6. Chłodzenie powietrzne i zamknięty system wodny

Działanie lasera Laser Q - Switch ND Yag

DZIAŁANIE LASERA

Krótkie impulsy wysoko skoncentrowanej energii światła o odpowiedniej długości fal, kierowane na pigment w skórze, pozwalając rozbić barwnik na drobne cząsteczki. Urządzenie za pomocą promieni lasera dostaje się do warstwy naskórka, gdzie następuje wchłanianie pigmentu, a następnie wydalanie go z organizmu przez układ immunologiczny. Pigment zostaje usunięty ze skóry stopniowo.

Usunięcie tatuażu podczas jednej sesji jest mało prawdopodobne. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru lub ilości występujących kolorów, wielkości, jego głębokości oraz indywidualnej reakcji na laser. Najłatwiej można usunąć czarne tatuaże. Kolory, typu żółty, biały, a także fioletowy są mniej ” wychwytywane” przez laser. Aby osiągnąć oczekiwane efekty należy przeprowadzić od 3 do 8 sesji w odstępach 4-6- tygodniowych. Uzależnione jest to od wielu czynników: koloru, rodzaju barwnika, umiejscowienia tatuażu. Podczas kolejnych zabiegów tatuaż rozjaśnia się zwykle od 10 do 20%. Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuaży. Tatuaże nieprofesjonalne i usuwane już wcześniej innymi metodami mogą wymagać większej ilości zabiegów.
Makijaż permanentny- usuwamy nieprawidłowo wykonany makijaż permanentny brwi, a także przeprowadzamy korektę makijażu.

Przebarwienia- naszym laserem usunąć można płaskie znamiona, piegi, przebarwienia i zabrudzenia skóry powstałe w wyniku wypadków lub uszkodzeń naskórka.

Rozjaśnianie tatuaży- zajmujemy się również rozjaśnianiem tatuaży , aby przygotować je do przykrycia nowymi ( tzw. cover up). Jest to skierowane do osób, które nie są zadowolone ze swojego tatuaż, ale nie chcą się go pozbywać. Efekt rozjaśnienia jest możliwy już po pierwszej sesji usuwania.