TORUŃ, ŻEGLARSKA 31/5
+48 666 223 601

Usuwanie tatuażu

Urządzenie

W ofercie naszego studia mamy nowy laser pikosekundowy, który jest skuteczniejszy od poprzedniego, zabiegi są mniej odczuwalne, a rozbicie barwnika następuje szybciej. Laser pikosekundowy to innowacyjna metoda ultrakrótkich impulsów, o dwukrotnie zwiększonej mocy niż dotychczas, precyzyjnie wpływa na jakość zabiegów.

Zabieg usuwania tatuażu jest bezpieczny i skuteczny, a dzięki funkcji pico pozbycie się barwnika następuje w szybszy i bardziej efektowny sposób niż przy użyciu innych metod mechanicznych lub chemicznych. Laser usuwa tatuaż poprzez emisję bardzo krótkich impulsów światła, które są pochłaniane poprzez barwnik tatuażu. Każdy kolor barwnika absorbuje inną długość fali. Po absorpcji dochodzi do rozerwania barwnika na bardzo drobne fragmenty, które są usuwane przez układ immunologiczny skóry.

Laser stosowany jest głównie do usuwania tatuażu, ale możemy również wykonać nim zabiegi fotoodmładzania.

Decydując się na laserowe usuwanie tatuażu, warto zapoznać się z przebiegiem zabiegu oraz z tym w jaki sposób działanie lasera wpływa na tatuaż.
Laser Pikosekundowy Hi- Tech, którego używamy w naszym studio jest nowoczesnym urządzeniem medycznym, posiadającym najnowsze rozwiązania i parametry. Jest to urządzenie wyprodukowane w 2020 roku, więc najnowsze na rynku toruńskim. Jego zaletą jest najwyższa skuteczność i najnowocześniejsza technologia. Urządzenie posiada dodatkową soczewkę, do usuwania zielonego barwnika, dotychczas niemożliwego do usunięcia. Laser Nd:Yag Q-switch nanosekundowy posiada bardzo wysoką energię wiązki światła do 2000 mJ/cm2 i czas inpulsów 10 ns.

Urządzenie posiada UNIJNY CERTYFIKAT UM zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC dla urządzeń medycznych klasy IIb oraz medyczny certyfikat CE zarejestrowany w URej.Prod.Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Warszawie.

Parametry techniczne:

  1. Długość fali: 532nm- 1064nm
  2. Średnica plamki: 1-3mm
  3. Szerokość pulsu: < 10 ns
  4. Częstotliwość powtórzenia: 1-10 Hz regulowane
  5. Chłodzenie powietrzne i zamknięty system wodny

Laser Pikosekundowy Hi-TechLaser Pikosekundowy Hi-Tech

Działanie lasera

Krótkie impulsy wysoko skoncentrowanej energii światła o odpowiedniej długości fal, kierowane na pigment w skórze, pozwalając rozbić barwnik na drobne cząsteczki. Urządzenie za pomocą promieni lasera dostaje się do warstwy naskórka, gdzie następuje wchłanianie pigmentu, a następnie wydalanie go z organizmu przez układ immunologiczny. Pigment zostaje usunięty ze skóry stopniowo.

Usunięcie tatuażu podczas jednej sesji jest mało prawdopodobne. Liczba koniecznych zabiegów zależy od koloru lub ilości występujących kolorów, wielkości, jego głębokości oraz indywidualnej reakcji na laser. Najłatwiej można usunąć czarne tatuaże. Kolory, typu żółty, biały, a także fioletowy są mniej ” wychwytywane” przez laser. Aby osiągnąć oczekiwane efekty należy przeprowadzić od 3 do 8 sesji w odstępach 4-6- tygodniowych. Uzależnione jest to od wielu czynników: koloru, rodzaju barwnika, umiejscowienia tatuażu. Podczas kolejnych zabiegów tatuaż rozjaśnia się zwykle od 10 do 20%. Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuaży. Tatuaże nieprofesjonalne i usuwane już wcześniej innymi metodami mogą wymagać większej ilości zabiegów.
Makijaż permanentny- usuwamy nieprawidłowo wykonany makijaż permanentny brwi, a także przeprowadzamy korektę makijażu.

Przebarwienia- naszym laserem usunąć można płaskie znamiona, piegi, przebarwienia i zabrudzenia skóry powstałe w wyniku wypadków lub uszkodzeń naskórka.

Rozjaśnianie tatuaży- zajmujemy się również rozjaśnianiem tatuaży , aby przygotować je do przykrycia nowymi ( tzw. cover up). Jest to skierowane do osób, które nie są zadowolone ze swojego tatuaż, ale nie chcą się go pozbywać. Efekt rozjaśnienia jest możliwy już po pierwszej sesji usuwania.

Galeria

Cennik

Cena pojedynczej sesji laserowego usuwania tatuażu wynosi:

Wielkość tatuażu Cena
5cm x 5cm 200 zł
10cm x 10cm 300 zł
15cm x 15cm 400 zł

Usuwanie tatuaży w innych wymiarach jest wyceniane indywidualnie.