TORUŃ, ŻEGLARSKA 31/5
+48 666 223 601

Bezpieczeństwo i Higiena

LASEROWE USUWANIE TATUAŻU – ZABIEG

Zabieg przeprowadzany jest w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Sam zabieg jest na tyle bezpieczny, że zwykle nie występuje naruszenie naskórka , a co za tym idzie nie następuje przerwanie tkanki tak jak to ma miejsce w przypadku zabiegu tatuowani czy piercingu. Zdarza się sporadycznie że na usuwanej powierzchni naskórka pojawia się minimalna wybroczyna osocza krwi. W takich przypadkach miejsce jest odkażane.

Podczas zabiegu istnieje niebezpieczeństwo  narażenie na nieprzyjemne odczucia oczu. Aby temu przeciwdziałać osoba poddawana jaki osoba wykonująca zabieg zakładają specjalne do tego celu przeznaczone okulary.

Decyzja o zrobieniu tatuażu jest często spontaniczna, podyktowana panującą modą lub aktualnymi wydarzeniami. Takie pomysły z biegiem czasu często okazują się nie trafione lub po prostu nie chcemy o nich pamiętać. Zdarza się, że tatuaż nie jest wykonany profesjonalnie. W takich przypadkach z pomocą spieszą najnowsze metody usuwania tatuaży. Do zabiegu usuwania tatuażu posiadamy osobne, odpowiednio urządzone pomieszczenie, kładziemy nacisk na sterylność zabiegu i prawidłowy jego przebieg.

PRZEBIEG ZABIEGU LASEROWEGO USUWANIA TATUAŻU

Sam zabieg jest bardzo krótki i trwa od kilku sekund do kilkudziesięciu minut  zależności od wielkości tatuażu. Podczas laserowego usuwania tatuażu odczuwa się lekkie pieczenie naskórka.Często jest to porównywane do „strzału” z gumki lekarskiej. Zabieg taki jest bezpieczny, ponieważ nie narusza ciągłości naskórka. W tym czasie pigment zostaje rozbity na drobne cząsteczki, pojawia się mocne zbielenie skóry, które stopniowo zanika. Po zabiegu może pojawić się lekkie uszkodzenie naskórka, które przy prawidłowej pielęgnacji szybko się goi. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, zalecamy wykonywać 6-tygodniowe przerwy między kolejnymi zabiegami. Ilość zabiegów jest uzależniona od indywidualnych uwarunkowań. Laserowe usuwanie tatuażu nie wymaga rekonwalescencji, jest całkiem bezpieczne i nie pozostawia blizn. Naszą rolą jest nie tylko prawidłowe przeprowadzenie zabiegu, ale także kontakt z pacjentem po wizycie u nas. Dbamy o to, by nasi klienci czuli się komfortowo nawet po opuszczeniu studia, dlatego służymy pomocą tym, którzy od nas tego oczekują.

EFEKTY PO LASEROWYM USUWANIU TATUAŻU

W naszym studio zabiegi wykonywane są przez profesjonalnie przeszkolony personel, a dobry sprzęt i doświadczony personel gwarantuje oczekiwane efekty. Dzięki kilkuletniej praktyce znamy oczekiwania klientów i wychodzimy im na przeciw z bogata ofertą usług. Do obejrzenia części efektów pracy lasera zachęcamy w zakładce ” galeria”.

PIELĘGNACJA PO USUWANIU

Skóra po zabiegu wymaga regularnego nawilżania, dlatego zabezpieczamy miejsce opatrunkiem i odpowiednią maścią. Przez kilka tygodni zaleca się regularne nawilżanie skóry specjalistycznymi kosmetykami. W przypadku wystawiania na słońce należy pamiętać o pielęgnacji wysokim filtrem UV SPF 50. Przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu nie zalecane są kąpiele w basenach i korzystanie z sauny lub solarium.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem jest przeziębienie, cukrzyca, ciąża, skłonność do infekcji, zmiany wirusowe lub bakteryjne skóry, rozrusznik serca, skłonności do powstawania blizn, a także ciemny fototyp skóry. Niewskazana jest także terapia izotretinoiną także do 3 miesięcy od jej zakończenia, a także wirus HIV, gdyż po zabiegu może chwilowo zmniejszyć się odporność na infekcje.